Vælg en side
Golfring Limfjorden

Golfring Limfjorden

Køb “Golf ved Limfjorden” og få fri adgang til at spille i Skive, Aars, Hvalpsund, Morsø, Harre Vig, Hjarbæk Fjord, Nord vest Jysk og Jammerbugt Golfklub.

Ordningen omkring Golfring Limfjorden er indgået mellem 9 golfklubber, med en gensidig aftalt fordelingsnøgle for det aftalte kontingentbeløb. Formålet er at give medlemmerne gode muligheder for at komme rundt på andre spændende golfbaner, og vel at mærke til en fornuftig pris.

Prisen er uændret 900 kr. for hele 2024 som i Løgstør kan indbetales på konto 9070 – 0000273244 eller på Mobil Pay 45352. Husk navn og DGU-nr.  Du kan også betale på Golf More  automaten. Husk at indtaste dit navn og DGU-nr. Læg din kvittering i postkassen ved siden af automaten. – Er der få dage til du skal spille på en af de øvrige 8 baner i Golf ved Limfjorden, så ring til Karina Christensen på tlf. 30 12 94 29, og sikre dig hun har set din indbetaling, så hun kan få dig oprettet som medlem af Golf ved Limfjorden (Er du ikke registreret, vil du blive opkrævet Greenfee i den klub du besøger). 

Når kontingentet til Golfring Limfjorden 2024 er betalt, har du fri adgang til alle de øvrige 8 klubbers bane helt efter eget ønske, og uden begrænsninger.

Fleks medlemmer og hverdagsmedlemmer kan ikke gør brug af rabataftalen.

Som medlem af Løgstør Golfklub skal du være opmærksom på, at der er forskellige måder at registrere sig på i de respektive klubber. Nogle har Golf More eller ProBox24 automater, andre steder (Compu partner). Uanset type automat, er det vigtigt at du bekræfte din tid i systemet. 

Der udleveres ikke bag mærke med Golfring Limfjorden, idet vi elektronisk kan tjekke om du er korrekt tilmeldt ordningen.

Limfjordsgolf

Du kan læse mere om Limfjordsgolf på www.golfringlimfjorden.dk

Næste aktiviteter

Groes Café og Bageri Match

august 3 @ 8:00 - 15:00
Løgstør Golfklub
Viborgvej 130
Løgstør, 9670 Danmark
+ Google Maps

Klubmesterskab og Stableford turnering.

august 31 @ 9:30 - september 1 @ 16:00
Løgstør Golfklub
Viborgvej 130
Løgstør, 9670 Danmark
+ Google Maps

Klubmatch – Stableford – Afvikles i forbindelse med Klubmesterskab

september 1 @ 9:30 - 15:00
Løgstør Golfklub
Viborgvej 130
Løgstør, 9670 Danmark
+ Google Maps

Sponsormatch for klubbens sponsorer

september 13 @ 12:00 - 17:00
Løgstør Golfklub
Viborgvej 130
Løgstør, 9670 Danmark
+ Google Maps

Under Par Challenge by Golfamore – Åben Par Match.

september 22 @ 9:30 - 15:30
Løgstør Golfklub
Viborgvej 130
Løgstør, 9670 Danmark
+ Google Maps
Se flere aktiviteter her