I Løgstør Golfklub har du adgang til 4 typer baner.
Vælg her den bane, du gerne vil se mere om.:
Seaside Banen (18 huls bane) – Se mere her
Pay & Play Banen (9 huls bane) – Se mere her
Indspilsbane (indspil, putting, sandbunker) – Se mere her
Krolfbane (3 x 12 huller) Se mere her
Book din tid på Pay & Play-banen her.
Du kan booke og betale din tid på Pay & Play-banen her Husk du kan også leje udstyr i klubben.
Vejledning til, hvordan du bestiller en tid, kan du finde her
Vigtigt!
Der er forbud mod at spille med træningsbolde fra udslagsbanen. Det er træningsbolde, der kun flyver ca. 90% af almindelige bolde. Har du ikke en rigtig golfbold, kan du i klubhuset købe en pose med 10 søbolde (brugte bolde) for kr. 40,-, De betales i GolfNext-automaten, der står i klubhuset..
Skal du leje udstyr, betale for drivingrange eller købe bolde mm., skal betaling ske med kort eller MobilePay på GolfNext-automaten.
Det vil blive en fornøjelse for dig at spille på banen – også næste gang du kommer – hvis du husker at lægge tørv tilbage og rette dine nedslagsmærker på greens op.
På vores flotte golfbane er der river i alle bunkers. Du kan hjælpe greenkeeperne med at spare tid, hvis du anbringer HELE riven nede i bunkeren.








.jpg)





























