Vælg en side

Opstart af begynderhold:.

Køb intropakke kr. 995 og få gratis golfskole kursus, der afsluttes med mulighed for at erhverve et DGU kort. (Der giver ret til at spille i hele verden). 

Intropakke indeholder.: 3 mdr. prøvemedlemsskab, lån af udstyr i prøveperioden, regelbog/nem håndbog med regeleksempler, golfhandske, tæller til golfslag, pose med tees, markeringsmærke og pitchfork. Endvidere adgang til at deltage i Klub 9 hver torsdag i prøveperioden, 2 stk. greenfee til Pay & Play Bane, så du kan tage ven eller gæst med ud og spille.

Golfskole kursus strækker sig over 5 kursus aftener af ca. 1 times varighed, hvor du får undervisning af klubbens Protræner. Du får ligeledes adgang til en aften med teoriundervisning samt en tur på banen, hvor du får vist regel eksempler i praksis.

Der starter golfskole kursus mandag den 12. august 2024.

Du kan læse mere om Golfskole på klubbens hjemmeside, under Begyndere eller her

Du kan se alt om Golfskole i denne bruchure

Du kan læse om de lektioner, du skal gennemgå og hvordan du erhverver DGU kort (retten til at spille på alle baner.  Se her

Du kan tilmelde dig her